Valamennyi gyógynövénykapszulánk:

60 db étrend-kiegészítő kapszula,
bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből, C-vitaminnal.

A csalánlevél és a C-vitamin hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai:

  • A csalánlevél: támogatja a szív- és érrendszer egészségét, hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.
  • A C-vitamin: hozzájárul a normál kollagénképződéshez, ezen keresztül a csontozat, a porcok, a fogíny és fogak, valamint a bőr normál állapotának fenntartásához; az immunrendszer egészséges működéséhez.

    A csalánlevél egészségtámogató hatását alátámasztó tudományos bizonyítékok

    A következő tudományos vizsgálatok bemutatásának célja, hogy alátámasszuk a termékben lévő gyógynövény homeosztázist, vagyis a szervezet egészséges egyensúlyi állapotának fenntartását elősegítő hatását. ⇒ További részletek. Mindenképpen kattintson a részletekre, mielőtt tovább olvas!

     

     A szív és érrendszer egészségét támogató hatása

  • A csalánlevél-kivonat szívre és érrendszerre gyakorolt kedvező élettani hatása gyulladáscsökkentő hatóanyagainak köszönhető. Több kísérletekben is gátolta a gyulladást kiváltó anyagok (pl. interleukin, TNF-alfa) felszabadulását (Namazi, Klinelhoefer, Obertreis)
  • A kísérletekben a fogyasztása után enyhe testsúly-csökkentést és a szisztolés vérnyomás csökkenését is megfigyelték (Tahri).
  •  

     

  • Az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézetben, 108 beteg megkérdezésével végzett kutatás szerint Magyarországon az ízületi betegségben szenvedők fele használ valamilyen gyógynövényt kiegészítő kezelésként. A gyógynövények használata az ízületi panasz okától függetlenül általános ezen a területen, a reumatoid artritiszben szenvedők ugyanúgy alkalmazzák a gyógynövényt, mint más ízületi betegek. A csalán levél a leggyakrabban alkalmazott öt gyógynövény között szerepel. A gyógynövényt használó, reumatoid artritiszben szenvedő betegek 92%-a kedvezően ítéli meg a gyógynövény-terápiát, más ízületi betegségek esetén ez az arány 76% (Reisz).

  • A csalánlevél-kivonat hatását igazolja a Frankfurti Egyetem Klinikai Gyógyszerészeti Tanszékének kutatása, amelyben negyven olyan önkéntes vett részt, akik krónikus ízületi gyulladásban szenvedtek. A betegeket két csoportra osztották,  egyik felük 200 mg nem szteroid fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt kapott kezelésként, míg a másik felük csupán 50 mg-ot, de emellett csalán kivonatot is. Az értékelést a gyulladásra utaló C-reaktív fehérje (CRP) vérben lévő mennyisége, illetve egyéb krónikus ízületi gyulladásra utaló jelek (fájdalom, nyomásfájdalom, merevség stb.) alapján végezték. Minkét csoportban 70 százalékos javulást tapasztaltak a kutatók, tehát csalánkivonat szedése mellett negyedannyi fájdalomcsillapítóra volt szüksége a betegeknek ugyanazon hatás eléréséhez. A kutatók az eredmények alapján megállapították, hogy csalánlevél fokozhatja a nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID) reumaellenes hatását (Chrubasik).

  • Németországban több nagyszabású klinikai vizsgálatot is végeztek csalánlevéllel. Az egyik ilyen kutatásban 8955 oszteoartritiszben vagy reumaotid artritiszben szenvedő beteg vett részt. A betegek fele régóta küzdött ízületi gyulladással, ezért korábban is szedett nem szteroid gyulladáscsökkentőt. A korábbi kezelések megtartásával valamennyi beteg három héten keresztül szedett a csalán kivonatot. A vizsgálat végén a korábban fájdalomcsillapítót szedő betegek 64 százaléka arról számolt be, hogy jelentősen csökkentette a fájdalomcsillapítók szedését. 26 százalékuk teljesen abbahagyta a fájdalomcsillapító használatát, a többiek felére csökkentették a napi adagot. A betegeknél a nyugalmi fájdalom 55 százalékkal, a mozgatási fájdalom 45 százalékkal csökkent. A betegek 83 százaléka jónak vagy nagyon jónak értékelte a kezelést. A betegek csupán 1 százaléka számolt be mellékhatásokról (emésztőrendszeri panaszok: 0,6%, allergiás reakciók: 0,1%) (Ramm).
  • Egy évvel később egy másik vizsgálatban a csalánkivonat hosszú távú hatásosságát vizsgálták. Ebben 819 beteg naponta kétszer kapta a kivonatot, közöttük 101-en évente egyszer vagy kétszer négy hetes szünetet tartottak. Egyes betegek a csalánkivonat mellett nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszert is szedtek. A vizsgálat végén a betegeknek az ízület melegsége, duzzanata, nyomásérzékenysége, bőrpírja és merevsége alapján kellet értékelniük a kezelést. Ez alapján a kutatók megállapították, hogy a fájdalom mértéke átlagosan 74%-kal csökkent. Az eredmények hasonlóak voltak azoknál a betegeknél is, akik szünetet tartottak a csalánlevél szedésében. Az orvosok és a betegek is 90%-ban jónak vagy nagyon jónak értékelték a kezelést. Mellékhatások a betegek kevesebb mint 3 százalékánál fordultak elő (allergiás reakciók, emésztőrendszeri panaszok) (Wolf).
  •  

     

  • A vesénk felel a szervezetben megjelenő méreganyagok jelentős részének eltávolításáért. A veseműködés zavara esetén a méreganyagok felhalmozódnak a szervezetben, az ízületi folyadékban is nagy mennyiségben jelennek meg, főképp mozgásszegény életmód esetén. Mivel a szervezetre káros, idegen anyagokról van szó, ezért immunválasz alakul ki, ami gyulladáshoz, reumához vezet. A csökkent veseműködés egyik tünete, hogy a beteg csak ritkán szomjazik meg, ezért kevés folyadékot fogyaszt. Mivel a húgyhólyag is ritkábban telik meg, ezért a pangó vizelet kedvez a baktériumok szaporodásának, ennek hatására alsó húgyúti fertőzés alakulhat ki. 
  • A csalánnal végzett kutatások alapján a veseműködést támogató és vízhajtó hatása megfelelően alátámasztottnak tekinthető. A kutatásokat a népgyógyászati tapasztalatok is igazolják (Bíró-Sándor).
  •  

     

  • Az allergiás tünetek enyhülését vizsgálták 98 önkéntesen. Egyik felük csalánlevél-kivonatot másik részük placebót (hatóanyag nélküli készítményt) kapott. A kutatást a betegek által vezetett napló alapján értékelték ki, ez alapján a csalánlevél-kivonat hatásosabban csökkentette az allergiás tüneteket mint a placebo (Mittman).
  •  

     

  • Egy három hónapig tartó kutatásban a naponta három alkalommal szedett csalánlevél-kivonat a vércukorszint hirtelen emelkedését 34 százalékkal, az étkezés után 2 órával mért vércukorszintet 24 százalékkal, míg a vér HbA1c (vércukor-szintet jelző paraméter) szintjét 18 százalékkal csökkentette. A vizsgált betegek mindegyike kezeletlen, 2-es típusú cukorbetegségben szenvedett. Az értékek a placebóval összehasonlítva jelentősen kedvezőbbek voltak (Kianbakht).
  • Egy másik kutatás igazolta, hogy a csalánlevél kivonata fokozza a hasnyálmirigy inzulintermelését, amely vércukorszint-csökkenést eredményez (Farzami).
  • Szintén igazolták, hogy a csalán levél kivonata gátolja a szénhidrátokat bontó alfa-glüközidáz enzim működését, ez pedig gátolja az étkezéssel elfogyasztott cukrok és szénhidrátok gyors felszívódását, ezáltal a hirtelen vércukorszint-emelkedést (Onal, Simoes-Pires).
  •  

     

    csalánlevél


    Figyelmeztetések, ellenjavallatok

  • Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot. 
  • A csalánlevél fokozhatja a vizelethajtó és vércukorszint-csökkentő gyógyszerek hatását.
  • Emésztőrendszeri panaszok megjelenése esetén szüneteltesse fogyasztását! 
  • A csalánlevél fogyasztása várandós anyáknak, továbbá 6 éven aluliaknak nem ajánlott!
  • A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
  • Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
    ADAGOLÁS ► Naponta 2x2 kapszula.
    FOGYASZTÁS Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve.
    Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból!
    Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.)
    ÖSSZETEVŐK ► Kapszulánként 450 mg csalánlevél (Urticae folium) Sonic­Fine® szuperfinom instant gyógynövénypor, 50 mg C-vitamin (L-aszkorbinsav)*, kapszulahéj:zselatin. (*A felnőttek számára ajánlott 250%-a a napi adagban).


Forgalmazó: Javallat